(ФОТО) Говор на телото кој ќе ви открие повеќе за соговорникот: Девиците по остриот поглед, Биковите по веѓите…

Лав
Тие се истакнуваат по тоа што за себе секогаш создаваат слика за возвишеност, посебност и авторитет. Овие луѓе се забележани каде и да се појават. Убави луѓе, кои сакаат внимание.

loading...

Девица
Гестикулациите и мимиките им се сведени на минимум. Но, тоа што малку се гледа, зборува многу. Ќе ја забележите нивната внатрешна нервоза по нивното цупкање со нозете и поглед кој постојано лута наоколу. Колку се поуспешни, толку се емоционално постабилни, но тие секогаш трагаат по совршеноста.

Терезија
Овие луѓе се секогаш насмеани. На посебен начин се однесуваат кон луѓето и се трудат да воспостават блискост (барем привидна) со сите околу нив. Тие се отворени и интересни личности, кои секогаш на почетокот се дистанцирани од другите.


Скорпија
Говорот на тело им е непосреден, но сепак таинствен. Начинот на којшто се движат ги прави да изгледаат мистериозно. Делуваат замислено и студено каде и да се појават и многу ретко ги покажуваат своите емоции. Тие се како санта лед која никогаш не можете да ја стопите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Единствената принцеза што смее да ја носи: Шарлин од Монако во проѕирна кошула поставила нов моден предизвик

Принцезата Шарлин од Монако присуствувала на свеченото отворање на продавница за луксузни часовници во Монте …