(ФОТО) Говор на телото кој ќе ви открие повеќе за соговорникот: Девиците по остриот поглед, Биковите по веѓите…

Говорот на телото – поставување рака, седење, став во седењето, како стоиме…се се тоа карактеристики кои говорат за нас и нашата личност.
Четирите животни елементи земја, воздух, вода и оган се поврзани со хороскопските знаци. Можеме да ги познаеме по изгледот и карактеристичното држење.

Овен
Без оглед на ставот, Овните се сигурни и одлучни. Нивните движења се сигурни и живи, а кога разговараат со соговорникот, тие го гледаат во очи, без прекинување, со целосно внимание. Тие одат брзо, секогаш се туркаат пред другите и гледаат напред.


Бик
Имаат длабок поглед, намуртени се и имаат подигнати веѓи. Вака ќе ги познаете Биковите. Тие се сензуални личности кои веднаш ќе ги препознаете по своето држење. Знаат да бидат несигурни, но кога се на свој терен се најсилни.

Близнаци
По својот говор на тело, делуваат како мали кутриња кои се секогаш љубопитни. Весели, духовити и нескротливи – тоа се Близнаците. Постојано мавтаат со рацете како пантомимичари, ги преместуваат нозете од една на друга, постојано весело зборуваат.


Рак
Раковите се личности кои се воздржани и одмерени. Тие имаат ѕид околу себе и така се однесуваат со сите луѓе кои не ги познаваат. Тие се сензуални личности кои го менуваат тонот додека зборуваат за работи кои им значат, цврсто се ракуваат и имаат длабок поглед.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈГОЛЕМИ ЖЕНСКИ СТРАВОВИ: Многу жени се плашат од овие СИТУАЦИИ

Стравовите, како и борбата против нив се сосема нормални Стравовите и фобиите се нешто што …