(ФОТО) Акција на сетот: Селма Хаек и Рајан Рејнолдс снимаат во Ровињ… „The Hitman’s Wife’s Bodyguard“

Холивудските ѕвезди се воодушевени со новата локација за снимање во Ровињ, Хрватска, а нови фотографии од филмскиот сет сведочат за вистинска „опасна“ акција…
Холивудскиет ѕвезду Семјуел Л. Џексон (70), Салма Хаек (52) и Рајан Рејнолдс (42) последните пет дена го снимаат филмот „The Hitman’s Wife’s Bodyguard“ во Ровињ каде ќе се задржат до крајот на месецот. На новите фотографии од сетот може да се видат последните акциски сцени од сетот, а глумците поопасните сцени со Интерпол и оружје веќе ги снимиле претходните денови, при што градот бил обиколен со обезбедување кои внимаваат минувачите да не пречат во снимањето.

Салма на социјалните мрежи каде ја следат повеќе од 10. милиони луѓе,се пофалила со фотографија од Ровињ, па и не чуди бројката од половина милион лајкови за фотката. Во таа пригода и се јавиле и бројни коментатори од Хрватска.
И глумците семјуел Л. Џекјсон и Рајан Рејнолдс изминатите денови го испромовирале Ровињ и објавела дека се воодушевени со убавината на градот. Во паузите на сниамње Џексон се опуштал со цигара. Во петокот навечер на пристаништето се снимале сцени со автомобил. Наводно, Ровињ во филмот ќего претставува италијанска Амалфијски брег.

„Новата локација изгледа ветувачки. Хрватска е убава веќе на прв поглед“, рекол Џексон.
Иако засега дождот ретко им пречи се чини дека целата продукција е воодушевена со Хравтска и со истарскиот бисер Ровињ.
Главните ѕвезди на филмот еден месец ќе бидат сместени во неколку хотели во Ровињ, а ќе им бидат служени само истарски деликатеси, а филмскиот сет има обезбедување од 150. луѓе. Филмот во кината би требало да се појави наредната година.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најлуда свадба во Србија – извадил „зоља“ за да гаѓа јаболко 

Српските свадби ги следат низа обичаи, а еден е да се гаѓа јаболко со пушка. …