Почина славниот холивудскиот актер кој играше во повеќе од 200. филмови

Почина светски познатиот актер Сејмор Касел. Тажната вест ја соопшти неговото семејство во Лос Анџелес, а актерот починал на 7. месецов.

Актерот како што рекла неговата ќерка, починал од компликации од Алцхајмер.Својата актерска кариера ја започна пред 50 години, а бил дел од 200 филмски проекти.

loading...

Имаше улоги во филмовите “Rushmore”, “The Royal Tenenbaums” и “The Life Aquatic with Steve Zissou”.

Тој од бракот со својата сопруга од која се разведе има три деца.


 

Ќе остане запаметен и по тоа што тој му го даде прекарот на Слеш од „Guns’n’Roses”, додека тој се дружел со син му.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„ЕХО” на Зарина Прва Севда ќе патува низ Македонија!

Ве информираме дека Зарина Првасевда,  после фантастичниот распродаден  концерт во Македонската Филхармонија по повод издавањето …