Како измамуваат мажите според хороскоп: Еден знак е најлош од сите!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
На еден знак во хороскопот ништо не му е свето

Овен
Овенот е ловец и како таков едноставно не може да се спротивстави на својата природа. Дури и кога е среќно оженет тој ќе флертува бидејќи тоа е посилно од него. Тоа флертување најчесто се завршува со љубовна авантура. Ако лудо се заљуби, можно е да остане верен – барем некое време.

Бик
Биковите се најверни знаци во хороскопот. Во состојба се и да толерираат прељуба на сопругата. Бик ќе направи се неговиот брак да успее, дури и по цена на понижување. Меѓутоа, може да се случи Бикот одеднаш да го загуби трпението.

Близнаци
Близнаците се дволични. т.е. имаат двојна личност и многу се нестабилни во партнерските односи. Во состојба се да направат невера само за да на другите им покажат какви заводници се. На Близанците секојдневно им треба некое возбудување и поради тоа се во состојба да ги измамат партнерите.

Рак
Ракот сака краткотрајни и бурни љубови и едноставно не е симаптизер на бракот. Дури и кога ќе влезе во брак, нема да се откаже од флертот. Меѓутоа, не се способни за измама. Во бракот се верни до гроб.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Новинар случајно ги вклучил филтрите па станал трансформер!

Додека ги известувал гледачите дека училиштата се затворени и се издадени предупредувања поради неповолните временски …