(ФОТО) Само две состојки кои сигурно ги имате дома и 20 минути дневно за потполно исчезнување на стриите

Нема жена која на некој дел од своето тело нема стрии…
Без оглед дали нагло сте ослабнале или не сте ја негувале кожата за време ан бременоста – како последица од тоа се појавуваат стрии. Оние бели лузни кои го бележат нашето тело и од кои е многу тешко да се ослободиме..


Но, една паста која можете да ја направите и овој момент, бидејќи сигурни сме дека двете состојки ги имате дома, ќе ви помогне засекогаш да се ослободите од тие грди „знаци“ на нашето тело.
Состојки:
мелено кафе
маслиново масло
Подготовка: во стаклен сад изматете мелено кафе и маслиново масло (најдобро ладно цедено) да добиете смеса како паста. Потоа префрлете ја во стаклена тегла и чувајте во фрижидер.


Добро исчистете ја кожата, па од смесата нанесете на стриите. Нежно масирајте 5. минути, завиткајте со прозирна фолија и оставете да стои 20. минути.
Потоа исплакнете со млака вода. Кожата ќе се нахрани од маслиновото масло и нема да биде сува а со тек на време ‘и ќе ги измазни стриите.
Не заборавајте дека стриите не сте ги добиле преку ноќ па затоа и не очекувајте преку ноќ да исчезнат.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Пет знаци дека сте во врска со вистинската личност

Го запознавте партнерот од соништата и веќе некое време сте заедно. Сакате да верувате дека …