(ФОТО) Македонска гордост: НИКОЈ КАКО ВАРДАР! Петта титула во СЕХА лигата

Вардар по петти пат е првак во СЕХА Газпром лигата. Во финалето „црвено-црните“ го победија ППД Загреб со 26-23.

Ова е уште еден рекорд на вардарци кои се единствени со три титули по ред и со седум настапи во финалето на осумте досегашни Ф4 турнири

loading... 

Извор и фото: rkvardar.mk

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Ѓоковиќ во финалето во Тел Авив

Новак Ѓоковиќ е во финалето на турнирот во Тел Авив. Србинот во полуфиналето го скрши …