(ВИДЕО) Игор Андреевски живее само за македонските народни песни: Слушнете го најновото од него!

Инаку, Игор е студент на Музичката академија во Скопје (трета година)…
„Ја сакам и пеам македонската народна песна, особено од западниот дел од Македонија – песни на Благоја Грујовски, Дамјан Стојановски, Влатко Миладиновски, Спасен Силјановски…Инаку живеам во Велес и имам 21. година.Би сакал со ваша помош ова мое видео да дојде до јавноста со што ќе ми помогнете во почетоците на мојата музичка кариера“, ни напиша Игор Андреевски…Ние пак по преслушувањето на видеото побрзавме да го споделиме со вас и да ви претставиме уште еден македонски славеј.

loading...

Тоа беше пред нешто повеќе од еден месец кога го претставивме со „Ни Бог нема право“, а Игор веќе се јавува со нови песни. Сега има изработено два кавери на две авторски песни и две народни пекански песни.
Очигледно е дека Игор е вљубен во македонската народна песна и не планира да ја менува. Па да го преслишаме најновото од наго:

  

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е …