(ФОТО) Нов трофеј за Вардар во СЕХА лигата!

После многу борба, во петтиот меѓусебен дуел оваа сезона, Вардар победи во финалето на СЕХА лигата.
Македонските ракометари го совладаа Загреб со 26:23,иако натпреварот беше доста неизвесен и нервозен.
Честитки за Вардар кој успеа да ја освои петтата титула и три пати едно по друго ја освојува титулата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

УЕФА покренала постапка: На Арнаутовиќ, поради навредите на Алилоски, му се заканува строга казна!

УЕФА официјално отворила истрага против австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ, поради инцидентот што се случи на …