(ВИДЕО) Хип-хоп артистот  С.А.М. го објави видеото за „Сакам”

Деновиве С.А.М. го објави последниот видео запис од неговиот деби албум „Огледало”.

Песната се наоѓа во второто поглавје од албумот насловено како „Песни за неа”.


Видеото за „Сакам” е во режија на Горан Симјановски, со креативна визија и улога во истиот се појавува Majestic.
Деби албумот на С.А.М. излезе на 19,ти септември 2018, дигитално албумот е издаден под издавачката куќа Humble Origins.


С.А.М. – „Сакам“
Directed by: Goran Simjanoski // Gogorzr
Starring: Majestic.at
Music: S.A.M., Filip Pavlovski
Lyrics: S.A.M.
Recording engineer: Enis Shkrijelj
Mix: Toshe Nikoloski
Master: Gloomie

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ДЕЗЕН НА АМЕРИКАНСКИ ДОЛАРИ – Џорџина предизвикала дебата поради овој фустан: „Кардашијанка барем ги троши своите пари, а не на Роналдо“

И’ додека Кристијано Роналдо моментално минува низ најтурбулентниот период во кариерата, поради кој неодамна се …