(Рецепт) Боговски детокс напиток: Симнува сало од стомакот и чисти од сите токсини!

Овој смути е одличен за решавање на проблемите со варењето, ги слободува отровите од организмот и симнува килограми…
Состојки:
1 шолја ананас – свеж или до конзерва
1/2 исчистен лимон
1 лажичка мелен ѓумбир
1 лажичка цимет
2 шолји вода


Подготовка:Исечкајте го ананасот и заедно со другите состојки префрлете во блендер и убаво изматете.
Овој напиток пијте го секој ден на празен желудник.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) Ѕвезда на „Игри на троновите“ морала драстично да го промени изгледот и да ослабне за новата улога

Се емитува последната сезона на „Игри на троновите“ и фановите веќе го оплакуваат завршувањето на …