(ФОТО) Исповед на мајката чија ќерка боледува од редок синдром: „Ми приоѓаат и ме прашуваат што не е во ред со мојата ќерка!“

Се обидувала и да ги тестира сите можни средства за да успее да ја исчешла косата на своето девојче, но ништо не успевало. Така, пребарувајќи го интернетот по решенија, го пронашла проблемот.
Мајката на девојче од Јоркшир тврди дека косата на нејзината ќерка изгледа како коса на трол кукла поради редок синдром, а често се среќава со навреди и злобни коментари.
Седум годишната Вајнтер Сејмор има Синдром на коса која не може да се исчешла, а за кој се смета дека погодува само 100. луѓе ширум светот.

loading...

Gepostet von Charlotte Seymour am Donnerstag, 3. Januar 2019

“Девојчето е родено со црна густа коса, но наеднаш почна да и расте руса коса, нежна косичка’, вели нејзината мајка Шарлот Сејмор.


Gepostet von Charlotte Seymour am Donnerstag, 21. Februar 2019


Девојчето привлекува внимание каде и да оди, додека непознати лица редовно и приоѓаат на нејзината мајка да прашаат: “Што не е во ред со нејзината коса?”, а дури и ја напаѓаат мајката дека го занемарува детето.
Сепак, Шарлот вели дека Вајнтер ужива во вниманието кое го добива.

Gepostet von Charlotte Seymour am Donnerstag, 3. Januar 2019

Шарлот долго не знаела дека нејзината ќерка пати од било каков синдром.

Gepostet von Charlotte Seymour am Donnerstag, 3. Januar 2019

Се обидувала и да ги тестира сите можни средства за да успее да ја исчешла косата на своето девојче, но ништо не успевало. Така, пребарувајќи го интернетот по решенија, го пронашла проблемот.

Gepostet von Charlotte Seymour am Donnerstag, 3. Januar 2019

“Косата и е луда. Како да се насобира во средината и има милиони луди прамени. Навистина не можеш да го провлечеш чешелот низ неа. За во училиште само и ја врзувам во ластиче”, вели мајката.

Извор:Daily Mail
Фото: Printscreen/ Facebook
Подготви:Г.О.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) НЕГАТИВНИ РЕАКЦИИ – Гледачите згрозени од новиот филм за Мерлин Монро: „Ова е сурово, не го гледајте!“

Филмот „Blonde“, измислена приказна за легендарната актерка Мерлин Монро, кој неодамна беше објавен на Нетфликс, …