„Стоунси“ ја одложиле турнејата поради болест на Мик Џегер

Славната рок група, „Ролинг Стоунси“ ќе го одложат почетокот на најновата турнеја за да фронтменот Мик Џегер (75) може да добие медицински третман.
Бендот објавил дека на Џегер лекарите му рекле дека „не може да оди на турнеја во овој момент“, пренесува АП.
За здравјето на Мик Џегер не биле објавени други детали.

loading...

Се очекува дека Стоунси турнејата „No Filter” ќе ја започнат на 20. мај во Мајами.
Џегер во изјавата навел дека му е жал што ќе ги разочарра фановите, но дека се радува што ќе се врати штом е во состојба.
Промоторите на патувањето, АEG Prezents и Koncerts Vest, ги советуваат оние кои купиле карти да ги задржат бидејќи ќе важат за новите термини на концертите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е …