(ВИДЕО) „Екстраваганза“ газат полека но сигурно:Ново видео со „Приспивна“ за бројните фанови!

„Екстраваганза“, односно Јовче Воденичаровски (вокал и гитара) и Крсте Калевски (гитара), имаат нов сингл но и видео.
Ја издадоа „Приспивна“, која е преработка на Quien- Pablo Alboran. Нивната песна веќе е во етер низ радијата во Македонија, Антена 5, Канал 77, Лајф Радио, Македонско радио…а видеото и на Јутјуб.
Песната е обработка на оригиналната Quien – Pablo Alboran
Музика: Pablo Alboran
Текст: Јовче Воденичаровски
Аранжман: Хари Котларовски
Mixed and recorded: Хари Котларовски
Mastering: Хари Котларовски
Преслушајте што ново подготвиле младите дечки:


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ДЕЗЕН НА АМЕРИКАНСКИ ДОЛАРИ – Џорџина предизвикала дебата поради овој фустан: „Кардашијанка барем ги троши своите пари, а не на Роналдо“

И’ додека Кристијано Роналдо моментално минува низ најтурбулентниот период во кариерата, поради кој неодамна се …