(ФОТО) Емотивно обраќање на Македонец кој ја напушта родната грутка:Збогум Македонијо!

Велат секој ден стотици Македонци си заминуваат од родната земја …Одат на печалба по подобро утре…
Еден од нив е Тимотеј Соколов Македонски кој се чувствува „скршено“ со Оливера Соколова Македонска но за својата намера ги извести пријателите на Фејсбук.
Погледнете го неговото проштевање:
„Уште 12 дена и збогум моја љубена Македонијо❤.
😭😢😭😢
Тешка е разделбата со Тебе Мајко❤,
Роднини,пријатели,другари нема таму,
таму е само печалба тешка,
ладен народ,
народ отиден со иста мака како и нашата.
Со тешка рана во срцето
и голема болка во душата,
ќе те напуштам моја мила Македонијо…“

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) НАЈЛОШОТО ПОМИНАЛО: На Нов Зеланд повеќе нема опасност од цумани – вака изгледале брановите кои ги уплашиле граѓаните!

Властите во Нов Зеланд го намалиле нивото на предупредувања за цунами издадени по третиот силен …