Единствен рецепт за младост: 6. ореви дневно се во состојба комплетно да го обноват телото но само ако се користат на овој начин!

Вака подготвените ореви ќе почнат да го подмладуваат телото од самите келтки, ќе го подобрат имунолошкиот и нервен систем,ќе го прочистат кардиоваскуларниот систем и ќе ги нахранат коските…
Веројатно сте чуле за добробитта на изртената пченица – која ќе ја оставиме во вода да изникне нејзините благодети се зголемуваат и за 100. пати.
Меѓутоа, многу малку луѓе слушнале за единствениот рецепт за изртените ореви, чија добробит се зголемува и до 1000 пати откако две недели ќе отстојат во вода, пишува stil.kurir.rs.
Сешто ви епотребно е 1 килограм неизлупени ореви преку кои треба да истурите доволно вода да ги покрие.


Така покриени, на даската од прозорецот држете ги две недели и секој ден менувајте им ја водата и до два пати дневно, измешајте.
После две недели оревите се подготвени за јадење. Држете ги во фрижидер, во истата вода.
Дневно јадете по три излупени ореви наутро и навечер.
Вака подготвените ореви ќе почнат да го подмладуваат телото од самите клетки, ќе го подобрат имунолошкиот и нервниот систем, ќе го прочистат кардиоваскуларниот систем и ќе ги нахранат коските.
Напомена: на луѓето со пореметување на панкреасот не им се препорачува конзумирање на вакви ореви.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Реченици кои никогаш не треба да ги кажувате кога раскинувате со некого: Експертите предупредуваат дека оставаат долгорочни последици

Кога раскинуваме со другата страна, треба да внимаваме на зборовите што ги бираме Раскинувањето никогаш …