5. работи кои морате да ги знаете за Овенот

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Претставуваат почеток на пролетта и животот, а највпечатлива особина им е храброста. Но, имаат и мани поради кои треба да бидете внимателни

Од сите очекуваат 100. отсто, а ако ги издадете подготвени се на најлоша освет.
на 20. март започна владеењето на Овенот, кои претставуваат почеток на пролетта и животот. За тој хороскопски знак се вели дека се најдобри луѓе, но во исто време и најтешки.
Гласни се, тврдоглави, секогаш мораат да бидат во право, но сепак, зад се стои и нешто добро – нивното големо срце.
Ви донесуваме пет работи кои можеби не ги знаете за нив, а добро ќе ви дојдат ако имате работа со некој претставник на тој знак:

1. Не морате да објаснувате што сакате, тие го знаат тоа и пред вас
Не ги води интуиција, но одлично „ги читаат“ другите. Секако, поради тоа се и склони на проценување.

2. Предавството за нив е повик на војна
Пред се ја ценат искреноста. Ако сфатат дека сте излажале тоа за нив ќе значи предавство, а потоа тргнува нивниот бес.

3. Од љубовните партнери очекуваат 100. отсто внимание
Овните на се даваат потполно, па и во љубовта. Од партнерите очекуваат иста посветеност кои и самите ја даваат. Секоја промена во односот веднаш ја забележуваат и не се откажуваат додека не ја дознаат причината.

4. Кога имаат лош ден сакаат само едно
Иако некогаш делуваат многу грубо кога им оди лошо презираат држење лекции и совети. Тогаш им е потребна само прегратка и нежност.

5. Не се плашат кога знаат дека се во право
Овните одат со глава низ ѕид. Меѓутоа, ако чувствуваат дека се на добар пат и дека тоа што го прават има цел, никој не може да ги запре. Дури и кога ќе згрешат нема да се каат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) „Некст тајм“ под Пирин планина:„Нешто ќе те питам бабо“ одекнуваше во срцата…

Македонскиот состав „Некст тајм“ кој е познат дека ги негува македонските изворни песни повторно воодушеви …