(ВИДЕО) Неговиот стан има само 35 квадрати, но кога ќе видите како функционира и вие ќе посакате такво нешто!

35. квадратни метри не е многу, но може да биде сосема доволно ако станот го уредите на паметен начин. Овој пример е совршен за тоа. Површината не му е голема, но е така уреден што во себе крие детали кои не би ги очекувале.

Станарот може да го менува изгледот на станот со отворање на посебни ормани и извлекување на полици. Се’ е направено така да станот биде максимално практичен и ефикасен.
Погледнете што се се крие во овие четири ѕида на архитектот Џеки Чен во Мелбурн, Австралија:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Фати забава со LISCA и #MyLiscaVibes го размрдаа Охрид

Викендов на Golden beach во Охрид,познатиот бренд Lisca организираше дружба под името „Фати забава со …