(ВИДЕО) Тајно изненадување за синот: Со затворени очи го почувствувал својот татко!

Љубовта е најнеобјаснивата работа на светот, а доказ за тоа може да даде видеото…
Во Лебанон, Националната гарда одлучила на синот на офицерот Роб Кастернино да му приреди изненадување…и тоа додека Лука бил на училиште.
Татко му 10. месеци служел во Сирија и Јордан и сега конечно се вратил дома,но неколку дена порано.

Додека Лука со затворени очи имал тренинг по Тае Кноу чекор по чекор татко му го заменил местото со инструкторот, но малечкиот и пред да ги открие очите го добил оној посебен стимул каков се добива кон саканата личност и едноставно после само еден збор се фрлил во прегратките на својот татко кого го очекувал после неколку дена…

Soldier homecoming surprise

In Lebanon, TN Army National Guard Staff Staff Sergeant Rob Cesternino surprises his son, Luca, at school. Sgt Cesternino served 10 months in Syria and Jordan, arriving home a few days early. He calls his son by his nickname during blindfolded Tae Kwon Do sparring giving him a clue who his opponent is. God Bless people like Sgt Cesternino and his family, for they also serve who stand and wait. I would, however, like to ask a question. Watching this I felt I was invading their privacy. I know the friends and media were invited in for this but young Luca is sobbing and it made me feel as if this moment belonged to him and his family. Am I wrong?

Gepostet von Brian Burnell NBC10 Boston am Mittwoch, 20. März 2019

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Мултифункционален, штедлив – минијатурен дом на тркала – Што уште да се посака?

First Light Studio ги здружил силите со локалната компанија Build Tiny и го изгради ова …