(ФОТО) Елиф Елмас: Гранде Пандев – Среќен сум што сум Македонец!

По вчерашниот натпревар со Летонија на својот профил на Фејсбук се огласи и нашиот јунак, Елиф Елмас:
„GRANDE PANDEV!
Горд сум што сум МАКЕДОНЕЦ!“

Big win and two goals for me!! Happy to be part of this family! (Голема победа и два гола за мене! Среќен сум што сум дел од оваа фамилија!)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Дошол во подрум и останал шокиран од тоа што го видел

АВСТРАЛИЕЦ останал во шок кога во подрумот забележал завиткан триметарски питон. Робин Форд се зачудил …