Овие хороскопски знаци се впуштаат во забранети врски

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Тие лесно ќе измамат – или поради емотивна несигурност или поради физички потреби, но неможат да си помогнат…
Некои знаци не се создадени за измама и кога еднаш некого ќе засакаат, сакаат за цел живот. Но, постојат и оние знаци на кои измамата ќе им се случи бидејќи се или емотивно многу несигурни и „скршени“ или пак не можат да се спротивстават на сопствените физички потреби. Два хороскопски знаци ја предводат листата на оние кои први ќе се впуштат во „забранети романси“ и „љубови“.
Elite Daily знае за кои два знака станува збор а вие проверете дали вие (или вашиот дечко/девојка) сте меѓу нив.

Терезија
Терезиите се поединци кои кога сакаат – сакаат толку силно што не ја гледаат реалноста околу себе. Тие во љубовните врски се даваат до крај, но често им се случува таа иста љубов да не им биде возвратена. А, тука потоа се јавува емоционална несигурност и чувство на предавство, што Терезиите никако не го поднесуваат.
При тоа многу лесно ќе се впуштат во така наречените „забранети романси“ со некој со кого не се во врска за да се обидат да го излекуваат скршеното срце. Но,кога веќе ќе направат „прељуба“, дури тогаш сфаќаат дека тоа не им донело ништо добро, туку им е само полошо. Сепак, Терезиите ги краси уште една особина, а тоа е големата искреност. така што, и ако измамат, се ќе признаат на партнерот/партнерката бидејќи тоа не можат да го држат во себе.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ- ШВАЛЕР ПО ГАЌИ БЕГАЛ ПРЕКУ ТЕРАСАТА! Лутиот маж прво се пресметал со сопругата а потоа сите ги оставил во ШОК!

По интернет кружи урнебесна снимка…Имено, уплашен љубовник бега преку терасата додека „зад петиците“ му е …