(ВИДЕО) Ова ретко се гледа: Мотоциклист се онесвестил во текот на возење – но тоа што го направил еден возач ги воодушевил сите!

На еден пат во Кина се случила неверојатна сцена.
Мотоциклист за време на возење се онесвестил и застанал среде улица, а за среќа, тоа го забележал возач на еден џип.
Тој застанал зад него и го блокирал сообраќајот за да го заштити мотоциклистот од другите возачи. Тука бил се’ додека на дошле полиција и брза помош.
Иако не е познато поради што мотоциклистот ја загубил свеста, тој бил безбедно отстранет од сообраќај.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА: Денеска се регистрирани 27. нови случаи на Ковид 19 – 19. лица ја загубија битката

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа …