(ВИДЕО) Погледнете во каков луксуз живеат Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер благодарение на успешните кариери можат да си дозволат разни луксузни работи па така живеат во пентхаус на хотел во Чикаго чија снимка се појавила на Јутјуб.

Домот на бившата српска тенисерка и германскито фудбалер во кој живеат со едногодишниот син Лукас е со површина од 230. метрик вадратни.

Се состои од дневна соба, трепезарија,спални соби, пет бањи и тераса со поглед на езерото Мичиген. Терасата била едно од барањата кои ги имала Ана при изборот на станот во кој ќе живее, пишува спрски Курир.

View this post on Instagram

Happy Valentine’s my love ❤

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on

Исто така се пренесува и дека наводната цена на станарина во овој апартман е 30.000 евра, а кога би се продал неговата вредност би изнесувала 10. милиони евра.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Фати забава со LISCA и #MyLiscaVibes го размрдаа Охрид

Викендов на Golden beach во Охрид,познатиот бренд Lisca организираше дружба под името „Фати забава со …