Земја во која работодавачите ве тераат да го живеете животот и да патувате!

Австралијанците знаат зошто живеат…
Компанијата Ernst & Young на своите вработени им понудила 6. до 12. недели одмор „за живот“.
Што значи тоа?
Времето кое компанијата ви го нуди можете да го искористите за патувања, завршување некоја друга работа или едноставно одморање во топлината на домот.
Компанијата, на своите вработени, исто така им понудила,со децата да ги користат распустите и празниците за да времето го минуваат со семејството или, како алтернатива, три месеци да работат половина работно време.
Компанијата проценила дека вработените, после ваквиот одмор, во просек за 11. отсто подобро ги извршуваат своите задачи.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) „Некст тајм“ под Пирин планина:„Нешто ќе те питам бабо“ одекнуваше во срцата…

Македонскиот состав „Некст тајм“ кој е познат дека ги негува македонските изворни песни повторно воодушеви …