(Рецепт) 7. дена појадувајте го ова: Ќе го исчистите телото од отрови, намалите тежината, подобрите здравјето!

Оние кои мака мачат со успорениот метаболизам овој рецепт го дочекале со воодушевување…
Повеќе од 50. милиони луѓе широм светот страдаат од некој проблем поврзан со цревата,
метаболизмот или надуеност. Додека некои проблеми се вообичаени, други се многу сериозни како што е да кажеме тврдата столица, колитис, синдром на нервозни црева…
За да го спречите таложењето на отрови во цревата подгответе си ја оваа неверојатна каша која ќе го исчисти вашето тело:
Потребно ви е:
1 јаболка
1 лажица (голема) семки од лен
2 лажица чиа семе
1 лажица мед
1 чаша вода

Подготовка:сите состојки ставете ги во блендер и измешајте. Почекајте чиа семето да набабри а потоа на празен стомак испијте.Вашето тело набргу ќе ги елиминира токсините кои се насобрале.
Јаболката содржи влакна кои го поттикнуваат празнењето на цревата. Лененото семе е богато со влакна, антиоксиданси и омега 3 масни киселини кои исто така ја поттикнуваат апсорпцијата на хранливите состојки.
Чиа семето е составено од влакна,омега 3 масни киселини, витаминии бројни хранливи материи. Одлично е за подобрување на кардиоваскуларното здравје и здравјето на системот за варење.
Медот ги апсорбира антибактериските, антивирусните и антисептичките својства и го штити телото од рак на дебелото црево.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Фати забава со LISCA и #MyLiscaVibes го размрдаа Охрид

Викендов на Golden beach во Охрид,познатиот бренд Lisca организираше дружба под името „Фати забава со …