Светски реномираниот PINKPOP ја објави целосната музичка програма на фестивалот

Светски реномираниот и многу пати наградуван фестивал „PINKPOP“ ја претстави комплетната програма за својата 50-годишнина. Тие оваа година се одлучија за прес конферецнија која се одржи во Paradiso, Амстердам. Инаку фестивалот кој ги собира најголемите светски ѕвезди PINKPOP се одржува во местото Ландграф. Оваа година тие најавија големи имиња и тоа:

Сабота 8 јуни 
MUMFORD & SONS * JAMIROQUAI * ANOUK * GEORGE EZRA * BAZART *ELBOW * JACOB BANKS * CAGE THE ELEPHANT * GOLDEN EARRING * SYML *SAN HOLO * HALESTORM * DAVINA MICHELLE * YUNGBLUD * MT. ATLAS *LEAFS * JACIN TRILL * HIPPO CAMPUS * BADFLOWER * GRACE CARTER *SOHAM DE

Недела 9 јуни

THE CURE * LENNY KRAVITZ * ARMIN VAN BUUREN * KREZIP * THE KOOKS *KRAANTJE PAPPIE * DIE ANTWOORD * J BALVIN * ROWWEN HÈZE * WHITE LIES * MARK RONSON * MILES KANE * JACK SAVORETTI * BLOOD RED SHOES * IZZY BIZU * BARNS COURTNEY * CONFIDENCE MAN * AU/RA * NANA ADJOA (SOLO)

Понеделник 10 јуни

FLEETWOOD MAC * BASTILLE * SLASH ft. MYLES KENNEDY & THE CONSPIRATORS * THE 1975 * JETT REBEL * MAJOR LAZER * DROPKICK MURPHYS * TENACIOUS D * BRING ME THE HORIZON * THE BOSSHOSS *MICHAEL KIWANUKA * FIRST AID KIT * THE PRETENDERS * SAM FENDER *INDIAN ASKIN * THE MARCUS KING BAND * PALAYE ROYALE * COELY *COLDRAIN * DAVID KEENAN

PINKPOP го најави и нивниот постер:

Продажбата на билетите на PinkPop 2019 се во продажба од сабота, 16 март во 10:00 часот преку www.ticketmaster.nl

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

ОТВОРЕН 7.ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН ЛИТЕРАТУРЕН ФЕСТИВАЛ „ПРО-ЗА БАЛКАН“ – Басара: Гротеската и иронијата се најдобрите средства против стереотипите

Беше еднаш во Скопје! Вака симболично во духот на добро раскажување синоќа во Даут-пашиниот амам …