(ВИДЕО+ФОТО) Супермоделот ја открил својата тајна за младоликост:„Боли повеќе од породување!“

Некогашниот супермодел, Полина Поришкова, објавила видео снимка накоја покажува што прави за да ја сочува младоликоста.

Полина има 54. години и не крие што прави за да ја сочува младоликоста. Објавила видео во кое покажува дека нејзината тајна, така наречена – ултерапија – е многу скапа, но и многу болен метод за затегнување на кожата.

„Ова е таа магија.Ласерски третман кој за еден час ви го враќа колагенот во кожата. Зошто да не го користат сите жени во светот? Прво затоа што е многу, многу болно. Два пати се породував по природен пат без никакви анестетици, но кога сум на оваа терапија посакувам да ми дадат нешто против болки. Доколку никогаш не сте почувствувале како е кога некој со запалка ви минува преку кожата, полека милиметар по милиметар, тогаш пробајте ултертерапија и ќе знаете какво чувство е тоа. Наместо изгореници и лузни ќе имате многу повеќе колаген, а кожата ќе ви изгледа совршено веднаш после третманот. Сепак,кај некои жени овој третман не минал најдобро. И’ не е ниту малку ефтин“, открила таа.

View this post on Instagram

Wednesday day 3: Magic trick: @ultherapy. This has been my go to magic. A laser treatment that takes an hour and rebuilds collagen without any downtime at all? Why wouldn’t everyone in the world do it?! Well, first of all, it hurts. Like a lot. I have gone through natural childbirth twice with no drugs, but when I do Ultherapy, I wish there were some around. If you haven’t felt someone take a lighter and slowly trail it across your skin, millimeter by millimeter for an hour, Ultherapy is your chance to experience this. Only, instead of burn scars, you’ll have more collagen plumping up your skin and look perfectly fine directly after. Also, I must admit, I have heard of scary cases, in which the treatment didn’t go well. AND… it’s not cheap. Unfortunately, getting a “cheaper” Ultherapy is possibly directly responsible for the scary cases. I’d have to say a properly trained and experienced technician is a must. @laserrae, yes, the same Raechel who does the amazing hydrofacials, is my only choice here. She knows her stuff, lessens the discomfort with laughing gas- which the wonderful office of @drhalaas provides – and you walk out looking like you haven’t just spend an hour in pain. #ultherapy #drhalaas #laserrae

A post shared by Paulina Porizkova (@paulinaporizkov) on

Полина била на насловни страни на списанијата „Лајф“, „Вог“, „Ел“ и „Плејбој“, а во текот на 1980. ттите била една од најпознатите светски манекенки. Во 1988. година заработила повеќе од милион долари за рекламата на козметичката куќа „Естер Лаудер“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(Рецепт) РУСКА МЕДИЦИНА – Ослободете се од дијабетесот без лекови: Природен рецепт кој ја исфрлува болеста од вашето тело!

Ако редовно го користите овој природен лек, шеќерот во вашиот организам ќе биде под контрола… …