(ВИДЕО) Ова сигурно ќе ви го разубави денот: „Јас сум чисто Македонче, крв македонска…“

Во само 11. секунди можете да ппчлувствувате толку позитивна енергија што ќе се изненадите…
Толку секунди му се потребни на нашиот црномурен пријател да го каже следното:
„Јас сум чисто Македонче, крв македонска, од Битола, село Новаци,близу РЕК. Имам брат од Горно Оризари се вика Димче“, вели црномурестиот кому е битно само дека е Македонец.

И’, после не се можело, нашиот јазик бил чуден, тежок…Е, како не е за дечково кој таа реченица ја кажува во еден здив и без никаква грешка…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) НАЈЛОШОТО ПОМИНАЛО: На Нов Зеланд повеќе нема опасност од цумани – вака изгледале брановите кои ги уплашиле граѓаните!

Властите во Нов Зеланд го намалиле нивото на предупредувања за цунами издадени по третиот силен …