(ВИДЕО) Гледачите згрозени од сцена (+18) во новата серија на „БиБиСи“!

Новата серија на „БиБиСи“веќе во првата епизода предизвикала контроверзи.
Долго очекувата серија со Ричард Гир и Хелен МекРој во главните улоги, изненадила со експлицитна сцена на секс која згрозила многу гледачи.
Во сцената глумецот Били Хауви се појавува потполно гол, а додаток на тоа е расправа со проститутка која ја изнајмил неговиот лик.

„Сакам да се претвораш дека не знаеш ништо за сексот, ниту за своето тело, ниту за моето“, говори тој.

После тоа следела експлицитна сцена на секс. Иако „БиБиСи“ на почетокот предупредил дека серијата содржи „експлицитен речник и сцени на секс“, гледачите се побуниле на социјалните мрежи.

„Малку тоа зажалив во животот но на врвот на таа листа се наоѓа гледањето на оваа серија со родителите. БиБиСи,корисно би било да предупредите на оваа сцена на секс“.

„Ја гледав првата епизода. Се обидов да бидам отворена, но драги боже, што беше тоа? Простилаци, пенис, дрога, повраќање…“

„Ова го гледав со мама, а потоа почна чудна сцена на секс. Се молев да снема струја“.

Таа глупава сцена на секс. Ми се чинеше добро до таа сцена, но сега се срамам и почнувам да се грижам“.

„Порака за себе: никогаш повеќе немој оваа серија да ја гледаш со баба“.

„Дали е проблемот во мене или ова навистина беше непријатно за гледање?“

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

„Мала Италија патува” по петти пат ќе донесе извонредното музичко доживување

Единствениот музички настан кој на едно место ги спојува прекрасните италијански, француски, латино и џез …