(ВИДЕО+ФОТО) „Сантиаго Бернабе“ го поздрави Зинедин Зидан:„Среќен сум што сум дома!“

На преполниот „Сантиаго Бернабе“, на кој дојдоа бројни навивачи, вечерва беше претставен новиот – стар тренер на Реал Мадрид, Зинедине Зидан, човекот кој за кусо време испиша голема историја на кралскиот клуб.

„Твојата страст кон клубот те донесе тука уште еднаш. Нашите дестинации се повторно обединети. Ти си најдобар менаџер кој го обедини клубот“, рече меѓу другото,претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез најавувајќи го враќањето на Зинедине Зидан.

loading...

„Среќен сум што сум дома. Сакам да го вратам клубот каде што припаѓа“, рече Зидан


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што може да се случи со вашето тело ако јадете премногу месо?

Секојдневната исхрана базирана на рамнотежа и умерено внесување на сите намирници е идеалниот пат до …