(ВИДЕО) Брзо и уникатно:Поиграјте си со намирниците за поубави чинии!

Колку пати само секому му се случило да размислува како да сервира зеленчук или овошје а да не е монотоно, туку интересно…Посебно за децата кои сакаме да ги привлечеме повеќе да конзумираат свежо овошје и зеленук.


Идеите од ова видео ќе ви помогнат на едноставен и лесен начин да сервирате зеленчук во облик на срце, лепези, или овошје како лебед…
Се’ е интересно и допадливо и сигурно ќе го привлече вниманието – дали на гостите, дали на децата кои се двоумат дали да јадат нешто…


Погледнете повеќе идеи за сервирање и сечење на овошје и зеленчук кои ќе ви помогнат да бидете оригинални…


一看就會的米其林餐廳擺盤,你學會了嗎?

Gepostet von 希望之聲澳洲生活台 am Mittwoch, 27. Februar 2019

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Како брзо да се исушат алиштата во зима? Овие генијални трикови заштедуваат време!

Доколку немате тераса или соба во вашиот стан каде што можете да ги исушите алиштата, …