(ФОТО) Се лекувал од зависност и правел деца на Куба: Има уште три деца!

Диего Марадона ќе признае татковство над децата кои ги добил со различни партнерки помеѓу 2000. и 2004. година на Куба каде се лакувал од зависност. Аргентинецот сега има вкупно осум наследници…
Диего Марадона минал четири години на Куба. од 2000. до 2004. година таму се лекувал од зависност од дроги, се дружел со тогашниот кубански водач Фидел Кастро со кого дискутирал за политика и спорт, а сега е потполно јасно и дека се забавувал со кубански девојки.
Во четири години успеал да направи три деца!

Аргентинецот признал дека станува збор за неогви деца а наскоро ќе отпатува на Куба за да и правно го признае татковството, порачал неговиот адвокат Матиас Морла. Марадона планирал на сите да им го даде своето презиме.
„Ќе направиме ДНК анализа, станува збор за деца кои Диего ги има со различни жени, а тој ќе ги призне кога ќе дојде на Куба“, рекол Морла за Clarin.
Диего Марадона до сега знаел дека има пет деца со различни партнерки,а сега бројот на енговите наследници се зголемил на осум.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Белгискиот нобеловец категорично тврди: Кога вака постите, телото може да се избори со рак и деменција!

На вас е што јадете и кога јадете, но научните истражувања велат дека е подобро …