Дневен хороскоп за сабота, 09.03.2019:Денес започнува добра, здрава и оптимистичка енергија која ќе не покрене кон барање на добри работи кои треба да ни се цел во животот и за кои вреди да се бориме

Оваа сабота Сонцето е во секстил со Сатурн! За таа енергија стануваше збор пред неколку дена, тоа е една добра, здрава и оптимистичка енергија која ќе не покрене кон барање на добри работи кои треба да ни се цел во животот и за кои вреди да се бориме, без откажување…Но, и која ќе не спушти на земја доколку целите ни се нереални.
Ви посакуваме убав викенд!

Овен
Работа
Животната средина како да нема доволно разбирање за вашите креативни идеи или интереси. Сепак, не судете според првиот впечаток. Потребно е да исполнувате одредени услови и да ја промените вашата бизнис тактика.
Љубов
Имате впечаток дека постои меѓусебна недоверба помеѓу вас и вашиот партнер, но изненадувања се можни во двете насоки. Не зборувајте премногу за работи за кои не знаете доволно.
Здравје
Проверете го притисокот.


Бик
Работа
Размислете на кои се начини треба да го подобрите вашето социјално или деловно влијание. Нема потреба да се обвинуваат другите за вашиот бизнис неуспех. Немојте да бидете неправедни кон лицето за чии намери не знаете доволно.
Љубов
Имате впечаток дека партнерот вешто крие одредени детали во вашата приказна, а тоа дополнително влијае на вашето „кисело“ расположение. Можеби ви се погрешни претпоставките.
Здравје
Добро се чувствувате.

Близнаци
Работа
Треба јасно да ги дефинирате вашите бизнис цели и да се усогласите со соработниците за некои заеднички интереси. Тешко се согласувате на компромис, но сегашните услови не дозволуваат отстапување и спроведување на лична волја.
Љубов
Насмевката на задоволство на лицето претставува најубава потврда за вашата среќа и чувства кои ве исполнуваат.
Здравје
Хронична болка.


Рак
Работа
Постојат отежнувачки околности кои одеднаш го комплицираат заедничкиот деловен договор. Се очекува да имате разумни или ефективни решенија. Прифатете ги новите настани во оптимистички стил и преземете одговорност.
Љубов
Планирајте романтична средба или некоја омилена забава што ќе делува како поттик. Важно е да ја преземете иницијативата во вистинскиот момент и да имате добра идеја водилка.
Здравје
Нагласена нервоза.

Продолжува на следната страна…
<--nextpage-->


Лав
Работа
Ве интересираат конкретни резултати, но во средба со соработниците сите се залагаат за стилот или тактиката кои најдобро ги познаваат. Ако се грижите за остварување на вашите приоритетни цели, преземете иницијатива во клучниот момент.
Љубов
Кога ќе доживеете поголеми немири, треба да го следите ритамот на срцето или внатрешниот глас што ве води кон нова среќа и емоционално приближување. Направете добар избор.
Здравје
Добро.

Девица
Работа
Имате лошо претчувство на исчекување на нечиј одговор за деловната соработка. Доволно сте разумнои да подготвите некои дополнителни решенија. Избегнувајте нови деловни предизвици или ситуации кои го надминуваат вашето искуство.
Љубов
Обрнете поголемо внимание на некои семејни теми, како и на лице кое може да делува позитивно на вашето расположение. Посебно ќе ви годи нечие присуство и близина.
Здравје
Проблеми со варењето.

Терезија
Работа
Се обидувате да изнајдите нови и корисни решенија, но вашата околина нема доволно слух или волја за да ви се придружи. Поради различните правила кои ги наметнуваат одредени соработници, мора да прифатите компромис.
Љубов
Избегнувајте нова семејна или љубовна расправија со која и понатаму ништо не решавате. Најдобро се чувствувате со лице кое ги разбира вашите идеи и емоционални потреби.
Здравје
Одлично.

Скорпија
Работа
Нема причина да ги преценувате својот ум или практичните способности. На вас е да ја оправдате вашата репутација пред соработниците. Понекогаш различни обврски навистина претставуваат огромен товар, но не и изговор за неисполнетите ветувања.
Љубов
Имате различни задоволства и во налет на страст непотребно го критикувате саканиот човек. Сепак, не е сè како што зборувате. Се обидувате да ја олесните состојбата во која се наоѓате.
Здравје
Земајте повеќе течности.

Продолжува на следната страна…
<--nextpage-->

Стрелец
Работа
Некој го оспорува вашето влијание и ги искривува вашите бизнис планови. Нема причина да се доживеат работите премногу драматично. Размислете за некои заобиколни решенија. Постои начин да се остварат вашите намери.
Љубов
Ќе ви годи средбата со лице за кое ве врзуваат некои пријатни спомени или топли емотивни забелешки. Потребна е нечија поддршка. Нема причина да се повлечете или изолирате.
Здравје
Добро се чувствувате.

Јарец
Работа
Некој ве наведува на погрешен избор во деловната ориентација. Има работи кои што ги вршите тајно или со нечие знаење, а ова дополнително ја влошува спогодбата за заеднички интереси. Добро одмерете ги своите можности и нивото на толеранција.
Љубов
Состанокот со блиска личност има повеќе од одличен одек и позитивно влијание врз вашето расположение. Можете да го видите светот околу вас во поубави и весели тонови.
Здравје
Проблеми со забите.

Водолија
Работа
Идејата или работата што сте ја одбрале е добар избор. Бидете сигурни дека оставите сериозен впечаток на вашите деловни партнери. Понекогаш одредени детали говорат многу за нечиј професионализам. Важно е правилно да ги истакнете вашите позитивни личности.
Љубов
Некои промени што ве придружуваат во приватниот живот ве задоволуваат. Вие постапувате мудро и знаете како да ја наведете саканата личност на вашите планови.
Здравје
Спијте повеќе.

Риби
Работа
Некој во вас ја поттикнува креативната енергија и желба за ново знаење. Прифатете корисни идеи кои можат да ја подобрат деловната соработка. Покажете подготвеност да соработувате со животната средина.
Љубов
Не дозволувајте да ја загубите имагинацијата или емоционалната инспирација кога сте во друштво на нсаканата личност. Ако нешто е тешко во првиот обид, тоа не значи дека е невозможно.
Здравје
Избегнувајте кавги и нервирања.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ШТРУМФОВИ – АМБАСАДОРИ ЗА ЦЕЛИТЕ НА ОДРЖЛИВ РАЗВОЈ НА ЧОВЕШТВОТО ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ СО МАЛИТЕ ШТРУМФОВИ – ВО ИСТ ГЕЈТ МОЛ ДО 9ти декември

#MалиШтрумфовиГолемиЦели Штрумфовите кои се во Ист Гејт Мол до 9 Декември, се главните протагонисти во …