(ВИДЕО+Рецепт) Со сода бикарбона и лимон побргу до вита става!

Поради својата алкалност содата ја сметаат за главен непријател на фармацевтската индустрија, бидејќи има многу примени во лекување на разни болести но и за топење на мрсните наслаги…
Содата во комбинација со сок од лимон се смета за соодветно средство кое успешно ги топи мрсните наслаги околу струкот.Секако, доколку сакате повидливи резултати потребна е умерена исхрана…

Состојки:3 лимони, 1 литар вода, 1 лажица сода бикарбона
Подготовка: сокот од три лимони исцедете го во вода,а додајте ја содата и убаво измешајте.
Овој приправок пијте го во текот на денот, но првата чаша треба да биде наутро – на гладен стомак. Остатокот префрлете го во соодветен сад, затворет и префрлете во фрижидер.
Овој напиток можете да го пиете и на работа доколку имате шише кое убаво се затвора.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(Рецепт) 7. дена појадувајте го ова: Ќе го исчистите телото од отрови, намалите тежината, подобрите здравјето!

Оние кои мака мачат со успорениот метаболизам овој рецепт го дочекале со воодушевување… Повеќе од …