„Волшебен напиток“ за кој тврдат дека како од шега ги топи килограмите

Ако сте од оние кои сакаат да ја „средат“ фигурата, овој волшебен напиток е вистинско решение за Вас…
Многу жени кои мака мачат со одвишните килограми на сите начини се обидуваат да ја доведат линијата во ред, но не секогаш успеваат во таа замисла.
Нутриционистката Синија Сас осмислила волшебен напиток со помош на кој за само 4. дена ќе симнете 3. килограми и ќе го намалите струкот за 10. сантиметри.
Секако, битно е во тој период да се храните здраво и рамномерно, а грицкалките, калоричната храна и слатките да ги исфрлите од менито.
Состојки:

8 чаши(од околу 250 мл) вода
1 краставица
1 лимон
12 ливчиња нане
1 парче свеж ѓумбир (или една лажичка ѓумбир во прав)

Подготовка: убаво измијте го лимонот, исечете на кругови и уфрлете во водата.Краставицата излупете ја, исечкајте на кругови и исто така додајте во водата. Ставете ги и’ измиените ливчиња нане и исчеканиот ѓумбир. Се’ убаво измешајте, покријте и ставете во фрижидер преку ноќ.
Утредента испијте го напитокот а навечер подгответе за наредниот ден.
Пијте четири дена.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Ѕирнете во гламурот на „кралската небеска палата“: Ова е најлуксузниот авион на светот!

Пред пет години „Four Seasons” ја дизајнирал луксузната атракција „Private Jet Experience”. „Кралската палата на …