(ВИДЕО+ФОТО) Тамара ја најави промоцијата на „Proud“ вечерва на МРТ: Погледнете какви песни испратија неколку земји од регионот!

Очите на музичката јавност се вперени во Тамара Тодевска и нејзиниот тим кои ја подготвија песната со која нашата земја ќе се претстави на „Песна на Евровизија“ во Израел…
Како што беше најавено промоцијата на песната ќе се изврши денеска во централниот дневник на МРТ.И’, додека што ќе донесе „Proud“ знаат само малкумина луѓе, Тамара на нејзин својствен начин ја најави промоцијата на песната…

И вели: уникатна, горда, јака, посветена, љубопитна, постојана, амбициозна…


View this post on Instagram


I am…….. #proud #teamtamara #eurovision2019 ❣️

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

View this post on Instagram

08.03. #proud #teamtamara #eurovision2019 ❣️

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

Во очекување на македонската песна, еве што подготвија Хрватска, Србија, Црна Гора, Словенија…

Г.О.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, доживеала земјотрес на прес конференција

Премиерката на Нов Зеланд воодушевила од нејзината мирна реакција на земјотресот со јачина од 5,9 …