Христо Стоичков прослави „погреб“: Почивај во мир, Реал Мадрид!

Христо Стоичков е фудбалска легенда на Барселона која најчесто ја искажува својата омраза кон Реал Мадрид, а сега незборавниот бугарски напаѓач го дочека големиот пад на „кралскиот клуб“ за да изрежира една фотографија која стана вирална на социјалните мрежи.

Реал во период од само десетина дена остана без шанса за ниту еден трофеј оваа сезона, но секако посебно болна беше елиминацијата од Ајакс кога практично сите сметаа дека „кралевите“ имаат билет во четвртфиналето. Европскиот шампион загуби со 1:4 на домашен терен, а Стоичков го искористи сето ова за да го погреба Реал на социјалните мрежи…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Новак Ѓоковиќ со семејството се одмора во Сараево: Посета на пирамидите во Високо!

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, со семејството пристигнал во Сараево, а одморот го започнал …