(ФОТО) Холивудска диета: Ослабнете шест килограми за седум дена!

Не е едноставно но се исплаќа.
Оваа диета е омилен метод на слабеење на голем број холивудски глумици па оттаму и го добила името.Ја користеле често кога набрзина им треба нагло губење килограми „за да влезат“ во некоја нова и важна улога. Познато е дека камерата здебелува помеѓу 4. и 6. килограми па секогаш мораат да бидат подготвени.
Оваа диета може да се вброи и во оние „редукциони“ кои не се препорачуваат за подолг период, а еве во што се состои.

8.00 – шолја чај или кафе без шеќер

10.00 – 200 грама нискокалорично кравјо сирење – најдобро урда

12.00 – 200 грама варено месо

14.00 – едно варено јајце

16.00 – една чаша сок од домати

18.00 – една јаболка

20.00 – шолја кефир

Потребно е строго да се придржувате седум дена до менито доколку сакате да загубите четири до шест килограми. За време на диетата пожелно е да конзумирате што повеќе вода. Чајот и кафето не се ограничени (но без шеќер), а храната само насолете ја.
Корисниците на оваа диета велат дека иако е ригорозна не предизвикува чувство на глад бидејќи оброците се на секои два часа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Ѕирнете во гламурот на „кралската небеска палата“: Ова е најлуксузниот авион на светот!

Пред пет години „Four Seasons” ја дизајнирал луксузната атракција „Private Jet Experience”. „Кралската палата на …