(ФОТО) Се „крчка“ евровизиската „Proud“ на Тамара: Ветениот термин помина – Кога конечно ќе ја чуеме?

При најавата на дневникот на МРТ дека Тамара Тодевска е избрана за претставничка на Македонија на „Песна на Евровизија“ во Израел беше најавено дека песната ќе ја слушнеме во втората половина на февруари (најавата беше на осми минатиот месец). Но, помина и март а од песната ниту трага ниту глас…

И’ додека сите ја очекуваме евровизиската песна со која Тамара Тодевска ќе не претставува на „Песна на Евровизија 2019“ во Тел Авив, Израел, таа на својот профил на Инстаграм објави фотографија од тимот…Роберт Билбилов, Дарко Димитров и Лазар Цветкоски.

loading...

View this post on Instagram


My team❤️ #proud #teamtamara #eurovision2019 #daretodream

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on


„Мојот тим“, напиша едноставно Тамара.

Нам пак ни преостанува да не бидеме нетрпеливи и да почекаме до финалниот производ.
Којзнае, можеби веќе утре (недела, трети март) повторно во Дневникот или некоја соодветна емисија МРТ ќе ја претстави песната со која ќе се претставиме во Израел. Засега ние не забележавме никакви најави на МРТ.

Г.О.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Ова се знаци дека сте телепатски поврзани со некого: Еве како се открива телепатија помеѓу две лица

Ако го чувствувате ова, тогаш сте неверојатно телепатично поврзани со некоја личност! Телепатичното поврзување меѓу …