(ВИДЕО+ФОТО) Се појавило видео со фотки од дарувањето на Меган Маркл и откриле нови детали за полот на бебето

Забавата на дарување на бебето на Меган Маркл и принцот Хари која минатата недела се одржала во Њујорк сеуште е тема за која се зборува.


Имено, Серена Вилијамс, блиска пријателка на Меган, во еден луксузен њујоршки хотел приредила забава на која присуствувале 15. инна најблиски пријатели на бившата глумица. меѓу кои и Амал Клуни.
Иако се’ било организирано во тајност и во најтесен круг на пријатели, според некои детали кои сепак биле откриени е заклучено дека станува збор за девојче.


View this post on Instagram

Oh what fun it was to teach an “amazing” flower class yesterday for Meghan Markle (So sweet! So engaged! A class act!) and her closest pals at the Mark Hotel! Thank you to my dear friend Jennifer @jzevents for asking me to be a part of this experience, for my friend Darcy @darcymiller for styling the most beautiful dessert buffet, Julie @ladyjcreative for the chicest baby shower games ever invented and @repeatroses for delivering the finished arrangements to ACS Hope Lodge and Unique People Services. It’s all fun and games but ultimately giving back is the most satisfying! #mymindisblown #sothankful #nothingforgranted #lewismillerdesign #stylingnature #inconstantpursuitofbeauty 🤷‍♂️🌺🐞

A post shared by Lewis Miller Design (@lewismillerdesign) on

Исто така, розевата преовладувала и во цветните аранжмани кои на Инстаграм ги објавила Луис Милер, а кои подоцна биле донирани на организацијата „Repeat Roses“ која го рециклира цвеќето и го испраќа на хуманитарните ореганизации во Њујорк.

На еден Инстаграм профил за фановите на кралскиот пар сега е објавено видео кое прикажува слатка маса на која се наоѓа торта и многу колачиња кои се чини откриваат дека на забавата се славело доаѓањето на девојче.

Се’ во розево – бели – зелени тонови, а на забавите за момчиња најчесто преовладува сината боја.

Се чини дека бившата колешка на Меган, глумицата Ебигејл Спенсер сепак се обидела сите да ги залаже појавувајќи се пред хотелот со сино ќесе во рацете поради што првично било заклучено дека Меган Маркл и принцот Хари очекуваат раѓање на син.

Меган Маркл после петдневниот одмор во Америка со сопругот отпатувала во Мароко а породувањето се очекува во април.

Foto:Instagram

Подготви:Г.О.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Тони Цетински бил на трансплантација на коса, СЕ’ објавил на Инстаграм

ТОНИ Цетински објави на Инстаграм дека решил да направи трансплантација на коса. „Одамна имам желба …