(ФОТО) Моќна фотка: Можеме ли да „учиме“ од животните!

На интернет се појави една моќна фотографија која покажува интересна ситуација – односите помеѓу животните и луѓето!

На истата фотографија се две сцени:
1. на која човек убива човек
2. на која магаре спасува магаре
Колку повеќе ги запознавам луѓето, толку повеќе ги сакам животните.
Ама, тоа животните на луѓето им покажуваат со својот пример како треба да се однесуваат, се прашува авторот на постот Жељко Бошњаковиќ!

loading...

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Како сакаат хороскопските знаци: Едни само еднаш во животот, други можат да се заљубат во секого

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …