(ФОТО) Јелена Јованова после две години покажа фотки од свадбата!

Ја гледаме во „Преспав“ каде во секоја епизода ги воодушевува тв гледачите како Јелена рецепционерката и ни ги покажува нејзиниот хумор, но приватниот живот и понатаму е под превезот на тајни, но…

Иако е во брак веќе две години,македонската актерка Јелена Јованова дури сега јавно ги
сподели фотографиите од својата венчавка, исто како и нејзиниот сопруг – договорено…Јелена се омажи во Загреб со колегата Стјепан Периќ со кого се запозна на снимањето на серијата „Тајни“.

На венчавката Јелена носеше едноставна венчаница со потписот на „Кокев“ и уникатен бидермаер.

View this post on Instagram

#❤ #bestmemories #❤ #tanjakokevdress

A post shared by Jelena Jovanova Official (@jelenajovanova.peric) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …