Хуманост и човечност: Граѓани од Скопје нудат сместување за семејствата на повредените #ИЈасМожам

На социјалните мрежи граѓаните масовно нудат сместување за членовите на семејствата на повредените во автобуската несреќа.Дел од нив живеат блиску до болниците каде што се семстени повредените патници и токму затоа им нудат сместување.
Сите кои нудат помош, сместување, превоз или храна за семејствата на повредените и на загинатите го користат хаштагот #ИЈасМожам.

„Блиску сум до 8 Септември, доколку знаете дека на некои од семејствата на повредение и загинатите им треба привремено да се сместат, пишете ми порака.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ПОЛОВИНА ГОДИНА КОРОНА ВИРУС: Продолжува да се шири по светот и да однесува жртви, а на овие ПРАШАЊА и понатаму нема одговор!

Поминаа точно шест месеци откако Кина ги пријави првите случаи на коронавирус до Светската здравствена …