Мажите во овие три хороскопски знаци се најголеми заводници

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Некои хороскопски знаци се вистински шармери и се издвојуваат по своите способности за заедување. Погледнете за кои знаци станува збор.


Бик
Иако не е свесен за тоа, Бикот спаѓа во групата на врвни заводници во хороскопот. Тој е спонтан и тоа е она со што го освојува понежниот пол. Покрај него жената се чувствува посебно, а умее да приреди и оган од емоции и внимание. Биковите имаат природна топлина во очите и понекогаш несвесно ги привлекуваат и оние кои не ги посакуваат.


Близнаци
Другото име за нив е шарм. Ретко која дама може да им одолее. Обожуваат да заведуваат и секогаш умеат да го освојат понежниот пол со некоја интересна приказна. Од останатите се издвојуваат поради својот интелект, а со својот позитивен став успеваат да ја задржат блиску до себе и личноста која ја посакуваат засекогаш.

Скорпија
Тешко дека нема да ги забележите овие мажи. Нивниот поглед не може да ве остави рамнодушни. Ова е знак кој длабоко чувствува и неговата интуиција е изразена до таа мера што во секој момент знае кои се вашите потреби, а со оглед на тоа дека во емотивна смисла е многу предаден, ќе ужива додека ве задоволува до максимални граници. Неговата умешност за водење љубов останува запаметена.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 08.08.2022: Понекогаш треба да го исклучите разумот, има работи кои не можете да ги објасните врз основа на логички правила. Оставете ги вашите чувства да „проговорат“…

Овен Љубов: Подобро е да ја прифатите идејата на партнерот отколку да направите љубоморна сцена. …