Дневен хороскоп за четврток, 14.02.2019:Денот на романтиката ќе влијае само од вашите потези и тоа што ќе решите да го направите!

Среќен Свети трифун и ден на Вљубените! Денеска Венера нема да биде особено присутна, да кажеме дека сме препуштени сами на себе.Марс денеска влегува во Бик и илзегува од Овен. Од денес работите ќе течат малку поспоро и потешко ќе се запираат!Разумно трошење на енергијата, но всушност штедење за вистинските работи. Еднаш кога ќе се наумите на нешто нема таа пречка која би ве запрела. Со сета силина тргнувате кон својата цел. Овој Марс е малку и невротичен и борбен. Со овој Бик владее Венера и ќе го обои денот на романтиката, но вие сте денес тие кои ги влечат конците, ова е само мала помош од страна.
Ви посакуваме убав ден!

Овен
Работа
Можно е некој да го критикува вашиот стил на работа или стил на однесување. Нема причина да се спротивставите на мислењето на мнозинството. Бидете разумни и прифатете нечиј совет.
Љубов
Кога ќе се сретнете со блиска личност, криејќи ја вистината за некои деликатни ситуации, само одложувате решавање на заеднички проблеми. Најдобро е да се однесувате според својата совест.
Здравје
Добро се чувствувате.

Бик
Работа
Некои зборови делуваат премногу провокативно, но зависи од вас како ќе ги контролирате вашите чувства. Важно е да се дистанцирате во однос на различни ситуации или соработници, кои имаат лошо влијание врз вашата психолошка рамнотежа и концентрација.
Љубов
Секогаш постои „грд дел од реалноста”, не очекувајте проблемите да се решат сами по себе. Започнете ја иницијативата.
Здравје
Повеќе шетајте.

Близнаци
Работа
Повнимателно анализирајте ги новите настани или важни промени на деловната сцена. Не дозволувајте некој неправедно да го оспори вашето влијание или заслуги што ги имате во заедничкото дејствување.
Љубов
Вие упорно се обидувате да избегнете некоја емоционална одговорност пред блиска личност. Сепак, не можете да ја негирате вистината за ситуации кои стануваат очигледни. Понекогаш реалноста е поразлична од она што го мислите.
Здравје
Добро се чувствувате.

Рак
Работа
Вашиот бизнис неуспех не е голема загуба и затоа одбивате да се покорите на нечии казнени мерки. Вашите соработници треба да ги прифатат објаснувањата што ги нудите.
Љубов
Во однос на некој близок, изгледа дека презедовте премногу одговорност за заедничките планови. Треба да се повлечете.
Здравје
Повеќе прошетки добро ќе ви дојдат.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ХРАБРО ДЕВОЈЧЕ – ГО НАШЛЕ ИСКИНАТО, ИЗГРЕБАНО И ВО МОДРИНКИ: Малечката Русинка Зарина (5) минала пет дена во дивата тајга без храна и вода – Ќе ве шокира што измаченото девојче прво побарало од спасителите!

Петгодишно девојче од Русија е спасено откако поминало четири дена изгубено во шумата. Зарина Авгонова …