(ВИДЕО) Овој ѕвер сексуално злоставувал 278. деца и снимките ги поставувал на интернет: 60. години затвор за педофилот Голем Зол Волк

Колумбиецот Хуан Карлос Санчез Латоре е осуден на 60. години затвор откако признал дека сексуално злоставувал 276. деца.

Наводно, сите тие деца ги злоставувал во периодот од 2007. до 2008. година.
Снимките од злоставувањето ги објавувал на интернет и се претставувал како „Big Bad Wolf” (Големиот Зол Волк).

Уапсен е во Венецуела после пет години бегство. За време на судењето признал дека сексуално злоставувал 276. момчиња и девојчиња.
Обвинителството објаснило дека жртвите ги барал преку интернет и ги убедувал да се видат во некој трговски центар. Наводно, за сексот им плаќал.
Властите веруваат дека Санчез Латоре злоставувал деца и во Венецуела пред да биде уапсен во септември 2018. година. Соседите велат дека ниту во сон не помислувале дека тој би можел да биде опасен педофил.

Извор: BBC/Index.hr

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Знаење и искуство на стручњак – СРЦЕВ БОЛЕН САКАЛ С*КС, ПА МУ ОВОЗМОЖИВ БРЗА ПОМОШ ПОД ПРОЗОРЕЦОТ: Доктор Солаковиќ открил провереен ТРИК за ЉУБОВЕН ЧИН! После ова во креветот повеќе ништо нема да биде исто!

Д-р Емир Солаковиќ зборувал за сексот и придобивките од сексот, како и за ризиците што …