Дневен хороскоп за среда, 13.02.2019:Немир, страв, нервоза,молчеливост, параноја, нагли постапки без размислување, отсуство на разум, се’ се тоа обележја кои го карактеризираат денот…

Марс е денес во коњукција со Уран и ова е еден од оние денови кои ни донесуваат многу
сериозни проблеми но има и причина зошто тоа, на еден начин, е и’ добро…Немир, страв,
нервоза,молчеливост, параноја, нагли постапки без размислување, отсуство на разум, се’
се тоа обележја кои ќе ја карактеризираат оваа среда. Но, во исто време сета таа силна
енергија на коњукција ќе направи и огромните грамади да се покренат, и тоа онака нагло,
брзо. На некои работи во животот вакви радикални потези всушност и’ им се потребни за
да им направат пат на другите работи. Секако, ова сфатете го и како предупредување да
не одите во крајност, да не претерате и да се запрете на време. Не дозволувајте да се
оттргне на контролата! Втората крајност води во деструкција, насилство, и тоа е она што
денес не „набљудува“ доколку сосема се препуштите.
Ви го сакаме секое добро!

Овен
Работа
Некој се обидува да ви наметне премногу строги правила на однесување, но не можете
да се помирите со различни ограничувања во деловното изразување.
Љубов
Најблискиот работи многу инспиративно и на различни начини знае со одредени манири да
го преокупира вашето внимание. Направете се’ што треба во име на заедничка среќа.
Здравје
Земајте витамини.

Бик
Работа
Во ваш интерес е да не зборувате премногу за работи што не знаете доволно како и да не
се вклучувате во нечии бизнис планови. Не судете за нечии способности или мани.
Љубов
Ќе добиете некаква неформална забава или ненадеен состанок со лице кое специјално ве
инспирира на позитивно расположение и емоционална фантазија.
Здравје
Добро се чувствувате.

Близнаци
Работа
Не ви се допаѓаат нечии критики или двосмисленост во деловните преговори. Некој од
соработниците полека почнува да ве оптоварува со неговата улога.
Љубов
Избегнувајте лице кое може депресивно да делува на вашето расположение. Вашето внимание
фокусирајте го на некои позитивни настани. Ви треба искрена поддршка од блиското лице.
Здравје
Посетете стоматологот.

Рак
Работа
Нечија порака или деловна средба има позитивно влијание врз понатамошниот тек на
настаните. Ако сте доволно информирани и превземливи, очекувајте двојна добивка.
Љубов
Не дозволувајте некој од страна да биде премногу да се окупира со вниманието на
партнерот. Пробајте да бидете позитивно наметливи или неизбежни до оној степен до кој е
пожелно во емоционална средба.
Здравје
Пазете се од повреди.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) УБАВА ПРИКАЗНА ЗА УБАВО ПОПЛАДНЕ: Мајката не можела да го смири бебето во авион па работите ги презел стјуардот!

ПРВИОТ лет со авион со мало дете е доста стресен, особено ако бебето е исто …