Дневен хороскоп за вторник, 12.02.2019: Голем успех е комбинација на убави и корисни работи во различни насоки

Овен
Љубов:
Ви треба искрена поддршка или личност со која можете да изградите чувство на доверба и емоционална блискост.
Работа:
Не можете на сите да им удоволите, но не треба да ја игнорирате позитивната страна на партнерството или улогата што ја играат одредени соработници.
Здравје:
Размислете за лесна исхрана, избегнувајте нездрава исхрана.

Бик
Љубов:
Понекогаш работите изгледаат сосема поинакви од нечија приказна или ветување.Проверете нечија емотивна наклонетост.
Работа:
Нови настани ги нарушуваат вашите планови и концентрација. На крајот, мора да прифатите
компромис како утешна решение.
Здравје:
Поправете го вашето расположение, опуштете се.

Близнаци
Љубов:
Нови љубовни дилеми или лошо чувство кое го имате во средба со блиска личност влијаат
на вашето променливо расположение.
Работа:
Вашите идеи не значат многу,доколку вашите соработници не ве обвинуваат за слични принципи во деловно-финансиски аранжмани.
Здравје:
Нема потреба да се оптоварувате со “тешки мисли”.

Рак
Љубов:
Избегнувајте ситуации кои делуваат премногу провокативно или лице кое не одговара на вашите сопствени емоционална афинитети.
Работа:
Потребно е да се справите со негативните реакции. Не можете секогаш да влијаете на нечие размислување или однесување,прифатете ги реалните можности.
Здравје:
Забавувајте се, опуштете се.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) УБАВА ПРИКАЗНА ЗА УБАВО ПОПЛАДНЕ: Мајката не можела да го смири бебето во авион па работите ги презел стјуардот!

ПРВИОТ лет со авион со мало дете е доста стресен, особено ако бебето е исто …