(ВИДЕО) Ништо не може да се спореди со љубовта и верноста на кучето!

Познати се слоганите дека кучето е најдобар пријател на човекот, но кога ќе видите некој вистински случај за таква верност тогаш срцето едноставно почнува поинаку да „ви чука“…
Многу пати е кажано, но во видеото подолу можете да видите како реагира кучето, домашен миленик, откако неговиот сопственик паѓа и треба брзата помош да го однесе во болница…
Такви емоции ретко кој покажува, а тука станува збор за куче…

Nothing can compare to a dog's love and loyalty ❤️

Gepostet von Cute Animals Planet am Mittwoch, 30. Januar 2019

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ЖИВОТОТ ПИШУВА ДРАМИ: „Шансите да преживеам ми беа 8% – Ракот ми ги спаси бракот и кариерата!“

Размислувањето за смрт за Дебора Џејмс е секојдневна рутина во последните три години. Планирала сè. …