(ФОТО) Четири ангели: Заедно го победиле ракот – се храбреле една со друга!

Кога првпат ги фотографирале заедно сите биле под јаки терапии и чудесно е да се видат како изгледаат денес. Сега се на возраст од 4. и 5. години и ова е прва година сите да се во ремисија…

Четири девојчиња кои пред три години на детскиот оддел на Клиниката „John Hopkins“ во Ст. Петерсбург на Флорида се лекувале од рак овие денови повторно се собрале поради заедничко фотографирање со кое сакале да го одбележат Денот на борба против рак.

We're gearing up for Childhood Cancer Awareness Month and encourage you to join us in supporting all September long with…

Gepostet von Johns Hopkins All Children's Hospital am Freitag, 31. August 2018

type=3

Сега се на возраст од 4. и 5. години и ова е прва година сите да се во ремисија, односно да нема знаци на болеста, а лекарите кои ги лекувале велат дека во најтешките моменти на лекувањето потполн се потпирале една на друга и помагале една на друга полесно да ги преброди тешките последици од терапијата која ја примале.
МекКинли, Ава и Лорен имале акутна лимфобластична леукемија, а Клои редок облик на рак на плуќа. Последна со лекувањето завршила Лорен.

Gepostet von Johns Hopkins All Children's Hospital am Dienstag, 6. September 2016

type=3

„Сите беа под јака терапија кога првпат ги сликавме заедно, како малечки без коса и навистина е чудесно да се види како изгледаат денеска“, вели Алиса Луциано, мајка на Ава.
Шона Глин, мајка на Лорен, вели дека девојчињата станале добри пријателки токму затоа што биле така ќелави, пренесува Health.
„Сите деца со кои се дружеа имаа коса, па и инаку изгледаа чудно меѓу врсниците, додека тие четири во болницата беа еднакви и тоа ги поврзуваше“, вели Шона Глин.
Карен Мур, мајката на МекКинли вели дека тие девојчиња и неа и биле голема утеха и дека на детскиот оддел на болницата се здобила со многу пријатели.

Gepostet von Johns Hopkins All Children's Hospital am Dienstag, 6. September 2016

type=3

„Луѓето тука се поврзуваат, бидејќи често сте тука се запознавате и полесно ви е кога ќе видите познати лица“, вели Карен и додава дека и тие како мајки на храбрата четворка меѓусебно се поврзале и стабнале пријателки.
„Добро е чувството да се биде поврзан со луѓе кои минуваат исто што и ти“, вели таа…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Знаење и искуство на стручњак – СРЦЕВ БОЛЕН САКАЛ С*КС, ПА МУ ОВОЗМОЖИВ БРЗА ПОМОШ ПОД ПРОЗОРЕЦОТ: Доктор Солаковиќ открил провереен ТРИК за ЉУБОВЕН ЧИН! После ова во креветот повеќе ништо нема да биде исто!

Д-р Емир Солаковиќ зборувал за сексот и придобивките од сексот, како и за ризиците што …